Anti-MERS ilaç araştırma gelişmeler Çin'de çok önemli olduğunu

28 Mayıs Çin Orta Doğu (MERS) hastalarda ilk alınan solunum Sendromu büyük bir endişe göstermek için iç taraflar beri doğruladı. İyi haber bu temel tıbbi Viroloji Bund'a üniversite/Eğitim Bakanlığı Devlet Sağlık Bakanlığı laboratuvar "bin kişi planı" anahtar bilgin Jiang Shibo ve meslektaşları, ilaç keşif ve geliştirme anti-MERS içinde önemli bir ilerleme yaptı.
2013-2014, anti-MERS tasarlama ve peptid--HR2P, test takımının HR2P etkili bir şekilde farklı hücre enfeksiyon MERS-CoV (MERS neden coronavirus yeni türü) inhibe olabilir bulundu. Daha sonra Jiang Shibo daha fazla sıra HR2P,... HR2P - M2 Gets yeni bir peptid, yapısal kararlılık, suda çözünen ve geniş spektrumlu antiviral etkinliği büyük ölçüde geliştirilmiş en iyi duruma getirmek için takım.

Onlar o zaman coronavirus uluslararası işbirliği ile iki MERS-CoV küçük hayvan modelleri enfeksiyon, burun uzman teslim yöntemleri ilaç, biz HR2P-M2 MERS önleme ve tedavi inceledi. Sonuçları göster HR2P-M2 vücutta bir çok iyi anti-MERS-CoV etkisi, hayvanlar MERS-CoV saldırılar öldürücü bir doz korur.

İlgili belgeleri alınan bulaşıcı hastalıkların uluslararası günlük gelişmeler olmuştur, yakın bir gelecekte yayımlanacak.
Jiang Shibo Çin bilim haber gazetecilere verdiği demeçte peptid geçerli sonuçlarına göre MERS-CoV insanların HIV ile özellikle sağlık personeli, aile üyeleri ve Koğuş Oda arkadaşı yaşayan ile yakın temas halinde olan insanlar da dahil olmak üzere yüksek riskli acil korunma için "burun spreyi" ilaç olabilir.

Buna ek olarak, peptid HR2P-M2 de MERS-CoV insanların HIV ile yaşayan için enfeksiyon kaynağı kontrol etkiyi elde etmek için viral parçacıkların, serbest bırakmak için HIV ile yaşayan insanların sayısı önemli ölçüde azaltabilirsiniz Jiang Shibo dedi kullanılabilir.

Bu arada, sağlık araştırmacılar bir bütünsel geliştirmek için Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Enstitüleri ile faaliyet antikor--m336 nötralize MERS coronavirus kaynağına karşı süper araştırmacılar Ying Tianlei, takım. Laboratuvar verileri bağlama benzeşme antikorlar ve "Köstebek" seviyesindeki-MERS coronavirus sabitler 0,07 μg/ml virüs nötralizasyon etkinliğini yaşayan MERS ulaşır göster. Virüs onun "öldürmek" antikorlar karşılaşmaya MERS yaşamak anlamına gelir. Sonuçları Viroloji dergisinde yayınlanmıştır.

Gök gürültüsü son zamanlarda m336 Monoklonal antikor marmosets ve tam tavşan hayvan modelleri vivo etkinliğini test söyledi. Sonuçları antikorlar iki hayvan model, MERS nekahat serum enfekte hayvanların çok daha etkin olarak çok etkili olduğunu göstermektedir. Yani bir bütün insan Monoklonal antikor antikor olduğu için çok yüksek güvenilirlik ve tıp, MERS tedavisi için ilaç içine geliştirme için uygun vardır.

Bu arada, tüp bebek deneyler gösteriyor ki, HR2P-M2 ve m336 Monoklonal antikor güzel bir sinerji ile birlikte. "İlgili bölümler ve hastanın rızası, ortak kullanımı m336 antikorlar (intravenöz ilaç dağıtım yöntemi) ve HR2P-M2 (burun spreyi) tarafından onaylandığı takdirde MERS-CoV enfeksiyon hayatlarını kurtaran, acil tedavi için kullanılabilir." Jiang Shibo söyledi.
Arazi, araştırmacı söyledi takım Çin bilimsel dergi muhabiri: "Çin'in ilgili hükümet bölüm toplantıları ilk acil durum ilkeleri ve Yorumlar, uzmanların toplandı. Çin'de, denetim, MERS virüs aşı ve ilaç dışında güçlendirilmesi yanı sıra araştırma özellikle, daha fazla özen ve güçlendirilmesi, sonuçlandırmak. ”

MERS SARS salgını Çin ile aynı olacak mı? Jiang Shibo cevap No olduğunu düşünüyorum "MERS sınırlı (SARS edildi üst solunum yolu enfeksiyonu) alt solunum yolu enfeksiyonu, kişilerarası iletişim yeteneği MERS SARS daha korkutucu değil bu yüzden SARS zayıf oldu." Jiang Shibo dedi, Çin"deneyimli vaftiz SARS virüsü salgını, önleme ve hakim olmak-in belgili tanımlık virüs bölümleri zengin deneyim birikmiş, hükümetin yeteneğini kontrol etmek güvenelim ki. ”