Kurulan Shanghai Pasteur gribi araştırma yeni hayvan modeli

20 Mayıs'ta, uluslararası akademik dergiler online Journal Viroloji Yayınlandı, Çin Akademisi Bilimler Shanghai Pasteur Enstitüsü enfeksiyon bağışıklık ve aşı araştırma grubu araştırma kağıt tekrarlanan düşük doz grip virüsü enfeksiyonu neden olan şiddetli hastalık fareler: aşı değerlendirme için bir Model.

Grip olduğunu damlacıkları, insan iletişim ve kontamine yaymak, bulaşıcı ve salgın, neden olabilir yüksek insidansı ile ilgili kişiyle üzerinden olmak üzere grip virüsü neden olduğu bir akut solunum yolu enfeksiyonu insanlık için ciddi halk sağlığı tehdit oluşturuyordu.

Grip aşıları önlemek ve salgın kontrol için etkili önlemler vardır. Yeni grip aşıları etkinliği değerlendirilmesi ve ortak hayvanlar (fareler, yaban gelinciği, vb) modeli koruyucu etkisi enfeksiyon aracı olarak eğitim. Önceki grip enfeksiyonu modellerinde, genellikle bir defalık yüksek doz grip virüsü enfeksiyonu kullanarak. Doğal Enfeksiyon sürecinde, bazı uzay ve zaman içinde grip virüsü ile enfekte insanlar tekrarlanan temas olabilir ve her kişi enfekte virüs dozlarda çok sınırlı olabilir. Bu nedenle, daha yakın grip enfeksiyon durumlarında enfeksiyon doğal hayvan modelleri için grip virüsü enfeksiyonu konak immün patolojik çalışmalar aşı veya antiviral ilaç araştırma ve geliştirme büyük önem taşıyor.

Çalışma Shanghai Pasteur aşı, bir yardımcı araştırmacı şarkı Yufeng Anti-enfeksiyon bağışıklık üzerinde Wang ve diğer araştırmacılar Zhou Dongming, kurulan başkanlığında doktor bir fare modeli düşük doz ile tekrarlanan grip virüsü enfeksiyonu ve patoloji bağışıklık yanıtı modelinin yanı sıra aşı kudret değerlendirme uygulamaları ticarileştirilmesi okudu. Çalışmalar bu düşük doz enfeksiyonlar grip virüsünün farelerde yüksek düzeyde virüs titresi, daha şiddetli patoloji, neden hızlı bir şekilde kilo kaybı ve ölüme yol açan birikir tekrar bulduk. Ayrıca, bu model daha yüksek inflammasomes yanıt neden olabilir. Buna ek olarak, geleneksel Inaktif trivalan grip aşısı grip virüsü enfeksiyonu tek yüksek dozda fare koruyabilirim, ama grip karşı koruma sağlamaz çalışmada virüs enfeksiyonu düşük doz aşı etkinliği değerlendirilmesi hayvan modelinde çok iyi değere sahip olduğunu düşündüren tekrarlanan saldırılara. Bir grip benzeri hastalık hayvan modeli grip araştırma doğru ve etkili bir platform sağlamak ayarlamak için ilk çalışmadır.

Araştırma, Çin Bilimler Akademisi, "bilim ve teknoloji yenilik planı", "yüzlerce insan planı", Shanghai Pasteur Vakfı, Ulusal Doğa Bilimleri Vakfı, Çin Gençlik Bilim Fonu ve Şanghay bilim ve teknoloji Komisyonu "eylem planı için bilim ve teknoloji yenilik" laboratuvar hayvan araştırma bilim ve teknoloji alanında mali destek gibi projelerini desteklemek.