Deve--dan? Geçmiş ve şimdiki virüs ölümcül bulaşıcı MERS

Son zamanlarda, MERS virüs (Orta Doğu corona virüs solunum Sendromu), başka bir salgın Sağlık Sistemleri Orta Doğu "solunum Sendromu" tarafından dünya çapında endişe kaynağıdır bir akut şiddetli solunum yolu hastalığı, başlangıçta daha çekici ve öncelikle Suudi Arabistan, Ortadoğu ve diğer ülkelere sonra yayıldı. 2 Haziran 2015 yılı itibariyle MERS virüs dünyadaki toplam sayısı 1157, hangi 434 durumlarda ölüm ulaştı. Şimdiye kadar hiçbir aşı MERS veya belirli içerik olduğunu bu kadar kadar % 40 derecede virüs ölümcül. Mayıs bu yıl, Kore ilk alınan MERS sonuna durumlarda; iki hafta içinde yeni enfeksiyonların sayısı 18 vurdu. Geçen hafta, aynı zamanda Çin'in ilk alınan MERS durumda.

Son bilimsel çalışmalar gösteri: MERS virüs deve gelebilir, virüslü deve ile doğrudan temas insanların ilk enfeksiyon neden.

Hollanda Ulusal Enstitüsü halk sağlığı ve çevre Enstitüsü, Hollanda Rotterdam Erasmus Tıp Merkezi ve Almanya Bonn Üniversitesi Tıp Merkezi virüs kaynağı üzerinde ortak çalışma doğruladı, bir coronavirus Spike protein bir konak hücre bulaşmasını virüs büyük yapısal protein. Spike proteinlerin biyolojik yapılarda S1 ve S2, iki parçalı (alt birimi) sınıflandırılabilir. 2013, Reusken MERS virüs, SARS virüsü ve insan coronavirus OC43 S1 alt birimleri gibi insan kullanmak için protein çip tespiti 350 hayvan serum numuneleri tarafından yapılan ve test sonuçları o Dromedary MERS virüs enfeksiyonu sonuçlar gösterdi virüs nötralizasyon testi tarafından doğrulanmadı. Aynı zamanda, Hong Kong Üniversitesi, Çin Akademisi Bilimler ve Tokyo Üniversitesi yapısal Viroloji ve İmmünoloji laboratuarı, Mısır Ulusal Araştırma Merkezi ve Amerika Birleşik Devletleri Saint Jude çocuk Araştırma Hastanesi Perera ve diğerleri sahte virüs Spike protein parçacık ile serum numuneleri hem de 625 hayvan serum numuneleri, sonuç Dromedary muhtemelen MERS virüs ev sahipliği yapmış 1343 algılandı.

2014 yılında, Haagmans ve ark (genellikle olarak bir koleksiyon, mikroorganizmaların eksfoliyatif hücreleri veya muayene salgılanmasını) Dromedary burun temizleme bezi yönteminde RT-PCR ve MERS örnek virüs benzer genlerdeki tarafından algılanan. Daha sonra Briese et Dromedary deve canlı virüs burun çubukla örnekleri vardı kurtarma, eğitim ve bütün-genom sıralama bulmak için: virüs sıralarının Dromedary kaynakları ve kaynakları MERS virüs sıralarının hemen hemen aynı. Ayrıca, aynı deve MERS virüs bulaşmış olabilir.

Deve orta yaşlı subklinik enfeksiyon ile düzenli temas MERS, enfeksiyon olabilir MERS virüs o asla deve sıradan insanlar için maruz.
2015, m u Iler, insanlar koleksiyonu Suudi Arabistan 10,009 adı insanlar ve 87 adı deve damızlık ve 140 adı mezbaha personel serum ve almak vardır biyoloji deneme yöntemi, ELISA olarak dizi: (paket olduğu protein yeniden yapılanma HEK293T hücre ifade S1), ve bağışıklık floresan yöntemiyle (VeroB4 hücre ifade MERS-CoV Spike boy protein) ve boş nokta azaltmak ve algılama serum için deneme antikor anti-MERS şunun. Sonuçlar deve yetiştiricileri ve anti-MERS virüs antikor mezbaha personelin Serumda seropositivity oranları yaklaşık 10 yıl MERS kabul edilen hastalarda daha genç ortalama 15 ve 23 kez ve ortalama daha yüksek olduğunu gösterir. Ancak, seropositive bu kişiler hiç MERS ciddi belirtiler gösteriyor.

Bu noktada, MERS-cant ihtimal dışı diğer ana bilgisayar, virüs varlığı karşın Ama emin olabiliriz: deve Dromedary ve MERS virüs enfeksiyonu olan düzenli temas. Şu anda, MERS hala artıyor, MERS virüs erken algılama yöntemleri bulmak, istila mekanizmaları keşfetmek ve antiviral ilaçlar eleme olacak bulaşıcı hastalık araştırma için gerekli anlamına gelir. Şimdi, araştırma reaktif ürünlerin ticarileştirilmesi başarıyla Çin'de geliştirilmiş ve listelenen (örneğin, MERS virüs rekombinant Spike protein, NP rekombinant protein, antikor, gen ekspresyonu ve hücre lysate, anlamı basık Çin, Pekin gibi). Bilimsel araştırma yöntemleri ve araçları ilerleme ile biz en kısa zamanda MERS ve algılama daha hızlı diğer araçlar ve ölümcül bulaşıcı hastalığının tedavisi karşı geliştirebilir umuyoruz.