Hepatit B Antiviral Tedavinin Zorluğu Nedir?

Hepatit B antiviral tedavi, hepatit B tedavisinin odak noktası olup, sadece hastanın rehabilitasyonu için hepatit B virüsünü yok eder. Hepatit B şu anda hepatit B hastalarının bir çok isteğidir, aşağıdaki hepatit B antiviral tedavinin zorluklarına bir bakın!

Hepatit B virüsü varyantı: Hepatit B virüsü bir retrovirüs olup, vücudun bağışıklık sistemine spesifik bir bağışıklık yanıtı üretmek için vahşi tip hepatit B virüsü ile enfekte edildiğinde, yabani hepatit B virüsü suşlarının çoğalmasını inhibe etmiştir ve mutantlar oluşumdan kaçabilir. antiviral immünite Kuvvetinin, mutant suşu yavaş yavaş aşağılıktan baskın bir tür haline gelir. Mutantın yüksek titresinin gövdesi de, karaciğer hasarına yol açan, bağışıklık tepkisi üretecektir; Antiviral ilaçların uzun süreli uygulamasında da, karaciğer hücresi hasarına yol açan dirençli mutantlar üretebilir.

Hepatit B antiviral tedavinin zorluğu nedir?

Hepatit B virüsü enfeksiyonu sık sık vücudun bağışıklık sistemi hbv bağışıklık toleransı ve kısmi toleransı neden olduğu, vücudun hepatit B virüsüne karşı bağışıklık sistemini aktive etmek zordur, hepatit B virüs tedavisi için elverişli değildir.

Hepatit B antiviral tedavinin zorluğu nedir?

Anti-viral tedaviyi düzenleyemez: Tedavi sonrası bazı hastalar, hepatit B virüsü dna negatif dönüşünün ilk etkinliğine ulaşmış ve yanlışlıkla virüsün kendi kendine ilaç tedavisine alındığını düşünmüştür. Bu tedavi sadece hepatit B virüsü üzerindeki inhibitör etkiyi elde edemez, aynı zamanda ilaç direncinin oluşumunu hızlandırabilir ve hatta virüs replikasyonunun artmasına neden olarak karaciğer hastalığının artmasına neden olur.

Aşırı Fear Virüs Varyasyonları: Hepatit B virüsü dna titresi olan bazı hastalar çok yüksektir, karaciğer fonksiyonu uzun anormaldir, ancak virüs mutasyonundan aşırı korku ve antiviral tedaviyi kabul etmemektedir. Bu, virüsü bütün kopyada tutacaktır, karaciğer hücresi nekrozu devam eder, sonuç karaciğerde siroza yol açan çok sayıda fibröz doku hiperplazisini uyaracaktır.

Uygunsuz seçim endikasyonları: Hepatit B antiviral tedavisi, hepatit B virüsü dna pozitifinin en iyi göstergesi olduğunda, 80-400 ünite kronik aktif hepatit B hastasında tekrarlanan dalgalanmalar. Tedavinin erken evrelerinde normal karaciğer fonksiyonuna sahip hastalar, hepatit B virüsü DNA'sını negatif yapabilir, ancak re-Yang'ın çoğunun çekilmesinden sonra.

Önlemler

Hepatit B hastalarında negatif antijen, vücut hala uzun süreli bir hepatit B virüsü dna pozitif, karaciğer hasarı ilerlemeye devam edebilir, bu tür hastalarda hala hepatit B virüs tedavisi gerekir. Antiviral tedaviden sonra hepatit B virüs replikasyonunu inhibe etmek için karaciğer hücre nekrozu duracaktır.