Antiviral Terapi İçin Kontrol Edilmesi Gereken Ürünler

Genel olarak kontrol etmek için: hepatit B virüsü HBVDNA, karaciğer fonksiyonu, hepatit B beş!

Doktorlar, hepatit B hastalarını düzenli olarak yukarıdaki üç göstergeyi kontrol edeceklerdir, çünkü hasta ve doktorların ilacı etkiledikten sonra tedaviyi anlamasına ve hastalığın kontrol altında olup olmadığını anlamasına yardımcı olabilir.

Eğer hepatit B hastaları antiviral tedaviden sonra, hepatit B virüsü DNA'sındaki bariz azalma, karaciğer fonksiyonu yavaş yavaş iyileşir, e antijen negatif, vb. Bu, mevcut tedavinin belirli bir etkiye sahip olduğunu gösterir, ilaç programı etkilidir, devam edebilirsiniz. tedavi programının orijinali.

Bir tedavi periyodundan sonra hepatit B hastaları varsa, takip edilen virüslerin sayısının yavaşça azaldığı veya anormal karaciğer fonksiyonunun anormal bir performans gösterdiği, bu da tedavinin istenen sonuçları vermediğini gösterirken, doktor şu anda sonuçları zamanında izleme dayanmalıdır. Daha iyi bir terapötik etki elde etmek için tedavi programını ayarlayın.

Oral antiviral tedaviden sonra, HBsAg ve karaciğer fonksiyonunun, her üç ayda bir başlatıldıktan sonraki ilk 3 ay boyunca ayda bir kez yapılması önerilmektedir; Tedaviye başladıktan sonra her üç ayda bir Hepatit B'yi beş kez kontrol edin.